Yetişkinler ve Çocuklar İçin En İyi Ateş Ölçer Çeşitleri

Yetişkinler ve Çocuklar İçin En İyi Ateş Ölçer Çeşitleri

Güvenilir bir ateş ölçer, her ailenin ecza dolabı için temel bir unsurdur, çünkü sizi ve çocuğunuzun ateşini takip etmek enfeksiyonu tespit etmeye yardımcı olabilir. Çocukların kendilerini kötü hissettiklerinde tam olarak neyin yanlış olduğunu net bir şekilde iletmeleri zor olabilir . Bir ateş ölçer termometre, ebeveynlerin genel sağlık ve zindeliklerini izlemek için kullanabilecekleri önemli bir araçtır.En iyi ateş ölçer çeşitleri için aşağıdaki yazımızı inceleyebilirsiniz.

Ateş Ölçer Çeşitleri

Ateş ölçer cihazlarinin hepsinin amacı aynı olsada ölçüm teknikleri değişmektedir.Ateş ölçerler 3 çeşite ayrılı bunlar; kulaktan ateş ölçerler, temassız ateş ölçerler, koltuk altı ateş ölçer çeşitleridir.

Lazerli Termometreler : Tipik olarak bir kişinin alnındaki derinin altındaki sıcaklığını kızılötesi bir ışıkla ölçer. Birçok lazerli alın termometresi temassızdır, yani mikropların yayılmasını önlemek için sıcaklık belli bir mesafeden alınabilir.

Kulaktan ateş ölçer : kulak kanalı içindeki timpanik membrandan gelen termal radyasyonu ölçer. Bu tip termometre genellikle yeni doğanlar veya 6 aylıktan küçük olanlar için önerilmez.

Dijital ateş ölçerler : Günümüzde en çok kullanılan ekonomik fiyatlı ateş ölçer çeşitleridir.Dijital göstergeye sahip mini bir termometre çeşitidir.Koltuk altı, dil altı uygulamalı yapılarak ateş ölçülmektedir.

En İyi Ateş Ölçer Markaları

Sağlık için önemli bir ekipman olan ateş ölçer termometreler çok satıldığından dolayı yüzlerce marka piyasada satılmaktadır.Genellikle ucuz ve kalitesiz ürünler kullanıcıyı yanıltma veya kısa sürede arıza verip zarara girmesine neden olabilir.Sizler için en iyi ateş ölçer marka modelleri aşağıda inceledik!

Omron MC-720E Temassız Ateş Ölçer

omron-ates-olcerBu kızılötesi termometre ile vücutla temas etmeden sıcaklığı ölçersiniz. Cihazı alından 1 ila 3 santimetre uzağa yerleştiriyorsunuz ve başlat düğmesine basıyorsunuz. Sonuç 1 saniye içinde ekranda görünecektir. Cihaz, vücut sıcaklığına ek olarak bir yüzeyin, bir nesnenin veya iç mekanın ısısını da ölçer. Örneğin, şişenin kullanıma hazır olup olmadığını her zaman bilirsiniz.

Özellikleri

 1. Temassız Ölçüm
 2. 3’ü 1 Arada Ölçüm
 3. Hızlı, 1 Saniyede Ölçüm
 4. Arkadan Aydınlatmalı Ekran
 5. Santigrat / Fahrenhayt Seçimi
 6. Büyük Ekran
 7. Otomatık Kapama

Braun BNT 400 Temassız Ateş Ölçer

 1. Braun BNT 400Braun No Touch + Touch Termometre BNT 400, cilde temas etmeden sıcaklığın yakalanmasını sağlayan bir önden kızılötesi termometredir. Bu termometre, alın temasıyla da sıcaklığı yakalayabilir ve bu nedenle tüm aile için uygundur.
 2. Yenilikçi, konumlandırma rehberlik sistemi ile sıcaklık ölçümünün yerini ve mesafesini kesin olarak gösterir. Pratiktir, LCD ekranı karanlıkta kullanılmasına izin verecek şekilde arkadan aydınlatmalıdır.
 3. Bu termometre en son nesil teknolojiden yararlanır: Termoscan üzerinde kişinin yaşını programlayarak, ateşin derecesini belirtmek için sıcaklığı yakaladıktan sonra ekran Age Precision IRT6520 teknolojisi ile renk değiştirir.
 4. Hızlı, sıcaklık sadece 2 saniyede alınır. Pratik, temassız termometre son 9 ölçümü hafızasında tutar. Ayrıca yiyeceklerin ve banyonun sıcaklığını da ölçer.

Xiaomi Temassız Ateş Ölçer

Xiaomi Temassız Ateş ÖlçerÇok fonksiyonlu elektronik alın termometresi, bir odadaki, üründeki, sudaki herhangi birinin sıcaklığını ölçebileceğiniz ve hatta bir kişinin sıcaklığını uzaktan ölçebileceğiniz modern bir termometre modelidir. Ürün, en doğru ölçümleri yapmanızı sağlayan dahili kızılötesi sensörlere sahiptir. Cihaz pillerle çalışır. Termometrenin kullanımı son derece kolaydır, sıcaklığı sadece 1 saniyede güvenilir bir şekilde ölçebilir. Alınan bilgiler monitörde görüntülenir.

Özellikleri

 1. Model JXB-310
 2. Ölçüm Pozisyonu Alın
 3. Ölçme Mesafesi 3cm ve daha az
 4. Güç kaynağı DC 3V, 2 x 1.5V AAA pil sahil
 5. Ölçüm aralığı 32 ° C – 42.9 ° C
 6. Ölçüm Doğruluğu +/- 0.2 Deg.C (35 – 42 Deg.C)
 7. +/- 0.3 Deg.C (diğer aralık)
 8. Çözünürlük Oranı 0.1 Deg.C
 9. Klinik Tekrarlanabilir +/- 0,3 Deg.C
 10. Çalışma ortamı 16 – 35 ° C, 85pct RH ve daha az, 70 – 106kPa
 11. ürün ağırlığı 90 gr
 12. Ekran boyutu 25.7 x 19.1 mm
 13. Ürün boyutu 137 x 34 x 3 mm

Loobex DT-4060 Vücut ve Alından Temassız Kızılötesi Ateş Ölçer

Loobex DT-4060Loobex DT-4060 kızılötesi ateş ölçer ekonomik fiyatlı orta kalitede çok satan bir termometre çeşitidir.Vucut ve yüzey sıcaklığını ölçebilmektedir.1 saniyede ölçüm, 32 adet ölçüm hafızasına sahip bir termometre çeşitidir.

Özellikleri

 1. Vücut ve Yüzey Sıcaklığını Ölçebilme
 2. C ve F Ölçüm Yapabilme
 3. Infrared Teknolojisinde Yüksek Yayma Oranı ile Sağlıklı Ölçüm
 4. Son 32 Ölçümü Hafızada Tutabilme
 5. 1 Saniyede Ölçüm
 6. 3-5 cm Arasında Ölçüm Yapabilme
 7. Yüksek Ölçümlerde Renkli Uyarı Sistemi
 8. Işıklı Lcd Ekran
 9. Otomatik Veri Saklama ve Otomatik Kapanma

Ateş Ölçer Alırken Dikkat Edilmesi Gereken Hususlar

Hassasiyet : Bu, bir termometre satın alırken aranması gereken en önemli faktördür. Ateşi belirlemeye çalışırken, aldığınız sıcaklığın doğru olduğunu anlamalısınız. Tıp uzmanlarının kesin olduğu konusunda hemfikir olduğu bir termometre seçin.

Uygunluk : Bir termometre satın aldığınız yaş konusunda net olun. Bazıları her yaş için kullanılabilecekken, diğerleri sadece bir bebeğin vücudunun uygun şekilde çalışması içindir. Seçtiğiniz termometrenin olgunlaşmış çocuğunuz için uygun olduğundan emin olmak için ayrıntıları okuyun.

Fahrenheit Veya Santigrat : Hangi birimi ölçmek istersiniz? Seçtiğiniz termometrenin, hangisini seçerseniz seçin, size Fahrenhayt veya Santigrat cinsinden doğru bir okuma vereceğinden emin olun.

Hız : Bir termometre seçerken, size saniyeler içinde doğru sonuçlar verecek olanı seçin.Kızılötesi ateş ölçerler 1 saniyede cevap verirken, dijital modeller bir kaç saniye fazla bekletebilir.

Arkadan aydınlatmalı ekran : Aydınlatmalı ekrana sahip termometreler gece de kullanılabilmeleri nedeniyle daha çok tercih edilmektedir. Özellikle bebeğiniz varsa arkadan aydınlatmalı ekrana sahip bir termometre işinizi ve hayatınızı kolaylaştıracaktır.

Yüksek Ateş Nedir ?

Normal vücut ısısı herkes için farklıdır ve gün içinde değişir.38C veya daha yüksek bir sıcaklık genellikle yüksek sıcaklık (ateş) olarak kabul edilir.