Yeni Nesil pH Metre – Atago PAL-pH Ürün İncelemesi

atago-pal-ph

Atago PAL-pH Cep tipi pH metre damlacık tipi ölçüm yapan yeni nesil bir pH metredir. Sadece az miktar numune ile basit bir işlem gerektirir. Yiyecek ve içeceklerde yaygın olarak kullanım alanı bulur. Mesela toprak, suda çözülen kesme yağı, alkali temizleme sıvısı gibi numuneler için oldukça uygundur.

Kırılmaz Cam Elektrod ile Güvenli Ölçüm

atago-ph-metre-kırılmaz cam
Geleneksel pH metrelerde cam elektrot ampul şekline sahiptir ve kolayca kırılma imkanı olduğundan hassas kullanım istemektedir.Atago, PAL-pH modelinde ağır kullanım şartlarına dayanabilen sağlan cam bir elektrot geliştirmeyi başarmıştır.Pek çok çeşitli alanda olduğu gibi, gıda üretim alanlarında da günlük kullanım için oldukça uygundur ve sağlam yapısı ile darbelere karşı riskini azaltmaktadır.Bunun yanı sıra cebinizde bile taşıyabileceğiniz ufak bir ebata sahiptir.

Sadece 3 Damla İle pH Ölçümü

pal-ph-1
Pal-pH modelinde ölçüm yapilabilmesi için gerekli olan minimum numune miktarı sadece 0,6 ml’dir.3 saniyede içinde ölçüm sonucuna ulaşmanızı sağlar, bu süre klasik ampullu ph metrelerde imkansızdır.
Numuneyi hazırlamak için bir behere ya da numune kabına ihtiyaç duymadan ön hazırlık ve temizlik aşamaları göz ardı edilebilir.

Düz Prizması ile Temizlenmesi Kolay ve Hijyenik

pal-ph-2
PAL-pH, sahip olduğu IP65 koruması ile musluk suyunun altında yıkanabilir. Geleneksel pH metrelerin çoğunda gerek ölçüm haznesinin gerekse sensör bölümünün sahip olduğu şekil yıkama sırasında çok dikkatli olunmasını gerektirirken Pal-pH düz ölçüm ünitesi ile çok kolay yıkanabilir ki bu özellik aynı zamanda numunelerin kolayca silinmesine de olanak sağlayarak kontaminasyon riskini de azaltır. Bu anlamda bakımı ve temizliği kolay olan Pal-pH tercih etmek günlük stresten de uzaklaşmak anlamına gelir.

Tüketilemeyen KCl


Elektrodun dahili sıvısı olan KCI pH metreden ayrı düşünülemez. Sıradan pH metrelerde KCI yavaş yavaş dışarı akıtıldığından bir süre sonra tükenir ve doldurulması gerekir. Atago olarak kullanıcılar için stress oluşturan bu süreci ortadan kaldırmayı kendimize hedef edindik. KCI’nin daha uzun dayanmasını nasıl sağlayacağımız konusu üzerinden uzun sure çalıştık ve sonunda PALpH’ı geliştirdik. Pal-pH ile KCI tükenmesi konusunda endişelenmenize gerek kalmadı. Bu anlamda Pal-pH, Atago geliştiricilerinin çabasının sonucunda gurur duydukları bir ürün oldu.

“NFC foksiyonu” Olan Tek Taşınabilir Cihaz

nfc-ph
Tek bir dokunuşla, ölçümü yapılan 100 veri akıllı telefona veya PC’ye kablosuz olarak aktarılabilir. Böylelikle yazmayı unuttuğunuz değerler olmayacağını garantilemiş ve hataların önüne geçmiş olursunuz.

Şık Tasarım

sık-tasarım-atago
PAL serisi, ölçüm alanını ve olanaklarını genişleten bir enstrüman olarak ‘’İyi Tasarım Ödülü’’ne layık görülmüş olup; Brix, tuzluluk ve pH ölçümü yapabileceğiniz çeşitli seçenekler sunar. Pal serisi bilinen kullanım kolaylığı ve yüksek performansı ile birçok sektörde severek kullanılmaya devam ediyor.