En İyi Dijital Kumpas ve Mikrometreler

En İyi Dijital Kumpas ve Mikrometreler

Dijital kumpaslar ve mikrometreler, doğru ölçümler yapabilen ölçüm araçlarıdır. Küçük çözünürlükler sağlamak için dijital bir ekran kullanırlar, yani bir cetvelden (veya benzeri dijital olmayan bir araçtan) daha hassas ölçümler elde edebilirsiniz.

Sıklıkla birbirinin yerine kullanılsa da, dijital kumpaslar ve mikrometreler aynı değildir. Kumpas, ölçmek için ileri geri hareket ettirebileceğiniz kaydırıcıya sahip cetvel benzeri bir araçtır. Öte yandan, bir mikrometre, bir mesafeyi ölçmek için uzatılabilir bir silindir kullanır (genellikle bir kumpastan çok daha küçük bir mesafe veya aralık).

Mikrometreler tipik olarak kumpaslardan daha pahalıdır ve bunların çeşitliliği daha azdır. Bu tür ölçüm cihazı, üstün doğruluk ve çözünürlüklerin gerekli olduğu profesyonel tasarımcılar arasında da daha yaygındır.

En İyi Dijital Kumpaslar Ve Mikrometreler

Dijital kumpas veya mikrometre gibi bir ölçüm aletine bakarken dikkate alınması gereken birkaç şey vardır. İlk ve belki de en önemli husus, aletin doğruluğu veya bir aletin ölçüm alabileceği toleranstır (örn. ±0.01 mm). Bu değer ne kadar düşükse o kadar iyi!

İkinci olarak, bir aletin çözünürlüğüne bakmalısınız, yani bir dijital ölçüm cihazının LCD’sinin belirli bir birimde göstereceği en küçük değer. Bu değer ne kadar küçük olursa, o kadar hassas bir okuma elde edersiniz, bu da nesneleri daha doğru tasarlamanıza olanak tanır.

İdeal olarak, en küçük çözünürlüğü istemenize rağmen, özellikle örneğin elinizden kaynaklanan titreşimler nedeniyle elde tutulan cihazlarla ilişkili doğal hata nedeniyle, görüntülenen ölçümün her ondalık basamağı yararlı değildir. TV piksel çözünürlüklerine benzer şekilde (ör. 4K ve 8K), 0,01 mm’ye karşılık 0,001 mm çözünürlükle ölçüm yapmak çoğu durumda muhtemelen bir fark yaratmaz. Kaliperler için son derece küçük çözünürlükler, genellikle pratik bir uygulamadan çok bir pazarlama taktiğidir.

Son olarak, kumpasın malzemesini de göz önünde bulundurmalısınız. Aletin malzemesi ne kadar sert ve dayanıklı olursa, kullanım için o kadar sağlam olur ve o kadar uzun süre dayanır. Plastik gibi daha esnek ve kırılgan malzemeler, metal olanlardan çok daha kolay bükülebilir, kırılabilir ve kırılabilir.

Artık bir ölçüm cihazında ne arayacağınızı bildiğinize göre, seçeneklere geçelim!

Nuovoware Dijital Kumpas

Nuovoware Dijital kumpasÖncelikle Nuovoware , el alet üreticisi olan Nuovoware tarafından üretilen bir kumpastır. 6 inç (150 mm) ölçüm aralığı ve sırasıyla 0,02 ve 0,01 mm doğruluk ve çözünürlüğe sahip olan bu kumpas, oldukça düşük bir fiyata çok yönlü mükemmel bir seçenektir. Bu cihaz ayrıca ölçümleri inç, milimetre veya kesir olarak görüntüleyebilir; bu üçlü, tüm kumpasların sunmadığı bir üçlüdür (çoğu kesir göstermez).

Nuovoware , çoğu kumpas gibi, nesneleri ölçmek için üç yol sunar. Ana uzun çeneler temel ölçümler içindir, daha küçük çeneler iç ölçümler içindir ve uzatma parçası bir nesnenin yüksekliğini (veya derinliğini) bulmak içindir.

Bu metal dijital kumpas, birimleri değiştirmek, sıfırlamak (sıfır) ve açıp kapatmak için birkaç düğmeli standart bir LCD ekrana sahiptir. Ayrıca, daha doğru ölçümler için kayar bileşenle küçük, hassas hareketler yapmak üzere döndürebileceğiniz bir kelebek vidaya sahiptir. Ek olarak, gerektiğinde ölçümü kilitlemenizi sağlayan kayar bileşenin yanında bir vida vardır.

 • Doğruluk: ±0.02 mm
 • Çözünürlük: 0,01 mm
 • Malzeme: Paslanmaz çelik

Fiyat incelemek için tıklayın!

Dasqua 1350-5005 150mm Saatli Kumpas

Dasqua 1350-5005 150mm Saatli KumpasBu kadranlı kumpas , ölçüm cihazları ve ilgili araçların satıcısı olan Dasqua tarafından yapılmıştır. Bu kumpas, ölçüm yapmak için daha az popüler bir yöntem kullanır: Dijital veya temel analog okuma yerine, ölçülen değeri bir kadran ile görüntüler.

Bu, kadranın çözünürlüğünün yalnızca görebildiğiniz (veya tahmin edebileceğiniz) kadar olduğu anlamına gelse de, bir nesneyi su altında ölçmek gibi çevresel koşullarla sınırlı değilsiniz çünkü işin içinde elektronik yok. Bu orta fiyatlı kumpas ayrıca, kayar cihazı hareket ettirmek için çevirebileceğiniz ve ölçümü küçük artışlarla ayarlayabileceğiniz kullanışlı bir topuza sahiptir. Bu kaliperi 4 ila 24 inç arasında farklı boyutlarda satın alabilirsiniz.

 • Dış, iç, derinlik ve adım için dört yönlü ölçüm
 • Sertleştirilmiş, taşlanmış ve üst üste bindirilmiş ölçüm yüzeyleri
 • Sağlam paslanmaz çelik yapı
 • Darbeye dayanıklı dişli takımı
 • Ölçüm aralığı: 0-150mm
 • Doğruluk: 0.03

Fiyat incelemek için tıklayın!

Dasqua 2015-1005 IP67 Korumalı Dijital Kumpas

Dasqua 2015-1005 IP67 Korumalı Dijital KumpasNeredeyse her koşulda etkili olan dijital bir seçenek olarak üçüncü kumpasımızı seçtik.Bu dijital kumpas, 6 inç’e kadar bir aralığa sahiptir. Daha da önemlisi, IP67’lik bir Giriş Koruması (IP) derecesine sahiptir ve bu, bunu en zorlu koşullarda bile ölçüm yapmak için harika bir seçenek haline getirir.

IP67 derecesi, kumpasın elektroniğinin toz geçirmez olduğu ve farklı malzemeleri (örneğin toz, kum) işleyebileceği anlamına gelir. Derecelendirmenin sıvı tarafında, bu kumpas temelde su geçirmezdir. 1 metreye kadar suya daldırıldığında bile 30 dakika çalışabilmelidir.

 • Doğruluk: ±0.01 mm
 • Çözünürlük: 0,01 mm
 • Malzeme: Paslanmaz çelik

İnsize 1106-501 Tek Çene Dijital Kumpas 0-500mm

İnsize 1106-501 Tek Çene Dijital Kumpas 0-500mmİnsize 1106-501 , kaliteli kumpas üreticisi İnsize tarafından üretilen bir kumpastır . Bu özel ürün, İnsize şirketin ölçüm cihazları koleksiyonunun bir parçasıdır. Bu listedeki diğerlerinden farklı olarak, tam bir kumpasın sığmayacağı alanlarda daha zor ölçümler yapmaya yardımcı olabilecek uzun çenelere sahiptir.

Bu kumpas daha karmaşık ölçümler yapmanızı sağlarken, en iyi doğruluğa (0,05 mm) sahip değildir. Ancak bu kumpas, bilgisayar bağlantıları için bir veri portuna ve ayarlanabilir bir kelebek vidaya sahiptir ve ölçümleri kesirli olarak bile gösterebilir. 0605 ayrıca maksimum 6 inç (150 mm) ölçüm aralığına sahiptir.

 • Doğruluk: ±0,05 mm
 • Çözünürlük: 0,01 mm
 • Malzeme: Paslanmaz çelik

Mikrometreler

Bu kategoriye birkaç farklı mikrometre ekledik. Bu tür ölçüm cihazı, bir mesafeyi ölçmek için uzatılabilir bir parça kullanan kelepçe benzeri bir araçtır. Bu cihazlar kumpaslardan daha az popüler olsa da, genellikle daha yüksek doğrulukla ilişkilendirilirler.

Mitutoyo 293-821 Dijital Mikrometre 0-25 mm

Mitutoyo 293-821 Dijital Mikrometre 0-25 mmMitutoyo , ölçüm ve meteorolojik cihazlara odaklanan bir Japon şirketidir. Mitutoyo 293-340-30 , 1 inç’e kadar olan mesafeleri ölçebilen üst düzey bir dijital mikrometredir. Pahalı olsa da, bu cihaz sadece 0,001 mm’lik şaşırtıcı bir doğruluğa sahiptir.

293 mikrometre, kelepçe çenelerini hareket ettirmek için cırcırlı yüksük olarak da adlandırılan dönen bir iş miline sahiptir ve hem analog hem de LCD ölçüm okumalarını içerir. Bu cihaz 25 mm’ye (1 inç) kadar ölçer, bu nedenle satın alıp almamaya karar verirken bunu aklınızda bulundurun.

 • Ölçüm Aralığı 0 … 25 mm
 • Hassasiyet 0.001 mm
 • Ekran LCD
 • Rakam Yüksekliği 7.5 mm
 • Sıfırlama Var
 • Güç Kaynağı 1 adet 1.5V SR44 pil

Fiyat incelemek için tıklayın!

İnsize 3109-25A Dijital Mikrometre

İnsize 3109-25A Dijital Mikrometreİnisze 3109-25A dijital mikrometre, üretim tezgahlarında hassas ölçümler için kullanılan kaliteli bir mikrometre çeşitidir. İnsize markasının dijital mikrometre katagorisinde en ekonomik ölçü aletidir.Kaliteli malzeme yası ile kullanım ömrünü uzatmakta olan bir mikrometre çeeşitdir.Ölçüm aralığı 0-25 mm aralığında, 0,001 mm hassasiyetine sahiptir.

 • Ölçüm Aralığı 0-25 mm
 • Hassasiyet 0,001 mm
 • Ekran LCD
 • Tekrarlanabilirlik 0,001
 • Rakam Yüksekliği 7,5 mm
 • Açma/Kapama Tuşu Var
 • Sıfırlama Var
 • inch ve mm Ölçebilme Var
 • Güç Kaynağı 1 adet SR44 pil

Fiyat incelemek için tıklayın!

Mitutoyo 103-137 Mekanik Mikrometre 0-25 mm

Mitutoyo 103-137 Mekanik Mikrometre 0-25 mmBu mekanik dış mikrometreler, bir kumpastan daha yüksek çözünürlük gerektiğinde yüksek hassasiyetli dış boyut ölçümlerinin çoğu için standart/klasik mikrometre tasarımıdır. Operatörler çeneyi yüksük ile açar ve ölçüm yüzeyleri arasına bir iş parçası sokar ve çeneleri kapatır. Ana ölçek daha sonra okunur ve daha sonra kesin ölçümü sağlamak için verniye ölçeğindeki derecelere eklenir. Hem metal işleme hem de diğer endüstriyel uygulamalarda hammaddelerin, tüm iş parçalarının dış boyutlarını ve üretim, QA ve denetim ortamlarındaki özellikleri ölçmek için yaygın olarak kullanılırlar.

 • Ölçüm Aralığı 0-25 mm
 • Hassasiyet 0,01 mm
 • Ekran Yok
 • Güç Kaynağı Gerektirmez

Fiyat incelemek için tıklayın!